Historia

W grudniu 1997 roku, Janusz Piechna, były zawodnik najlepszego klubu judo w Polsce - „Gwardia Warszawa” realizuje swoje marzenie i zakłada Uczniowski Klub Sportowy Judo „Siódemka” Sochaczew przy Szkole Podstawowej nr 7. Początki są trudne. Zajęcia odbywają się na starej pożyczonej macie w drewnianym baraku przy stadionie Bzury Chodaków. W treningach uczestniczy około setka dzieci z Chodakowa, Sochaczewa i okolicznych miejscowości.

Jesienią 1998 roku, z uwagi na zły stan budynku treningi odbywają się w Szkole Podstawowej nr 7 w sali gimnastycznej. Zawodnicy stawiają pierwsze kroki na truniejach ogólnopolskich towarzyskich i zdobywają pierwsze medale w kategorii dzieci i młodzików.

W 1999 roku w Pruszkowie UKS „Siódemka” zajmuje w klasyfikacji drużynowej I miejsce w prestiżowym turnieju judo i zdobywa puchar Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Pana Stefana Paszczyka, pośród wszystkich klubów okręgu warszawsko-mazowieckiego. Jest to przełomowy moment. Od tej pory klub z Sochaczewa zaczyna coraz bardziej liczyć się w województwie, makroregionie a później w Polsce.

W 2000 roku trójka zawodników „Siódemki” uzyskuje kwalifikacje do Mistrzostw Polski i uczestniczy w finałach Mistrzostw Polski w kategorii młodzików.

W 2001 roku zawodnik klubu zdobywa srebrny medal na Mistrzostwach Polski w kategorii młodzików - a ma to miejsce we Wrocławiu.

W 2002 roku zwycięstwo Zosi Michoń w Ogólnoposkim Turnieju klasyfikacyjnym skutkuje pierwszym powołaniem zawodniczki klubu do kadry narodowej.

W 2003 roku zawodnik UKS „Siódemka” Sochaczew - Jakub Kurkiewicz reprezentuje Polskę jako pierwszy judoka z Sochaczewa na Mistrzostwach Europy rozegranych w Azerbejdżanie, w Baku, zajmując VII miejsce. Również w tym roku trójka zawodników klubu zdobywa medale na Mistrzostwach Polski - dwa brązowe, jeden srebrny oraz tytuł wicemistrza oraz brązowy medal z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W roku 2004 do medali oraz punktowanych miejsc z Mistrzostw Polski w kategorii młodzików, juniorów i juniorek młodszych dochodzi pierwszy w historii klubu medal koloru brązowego z Pucharu Polski w kategorii seniorek, którego zdobywczynią jest Agata Przybyłowska. Ta sama zawodniczka będąc pierwszoroczną juniorką uzyskuje kwalifikacje do Mistrzostw Polski seniorek, na których zajmuje VII miejsce walcząc z powodzeniem z zawodniczkami starszymi od niej o 7 lat. Dwie zawodniczki klubu uczestniczą w Pucharze Świata, który rozegrany został w Cetniewie, zajmując IX i XII miejsce.

W 2005 roku, do trzech medali z Mistrzostw Polski w kategorii wiekowej junior młodszy, junior, juniorka dochodzi złoty medal z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży juniorów młodszych - Piotra Kurkiewicza oraz punktowane miejsca z Pucharu Świata - Agaty Przybyłowskiej - V i VII (Iczyn - Czechy, Cetniewo - Polska), brązowy medal z Pucharu Polski seniorek oraz punktowane miejsca z Pucharu Polski seniorów V i VII. Ponadto IX miejsce Piotra Kurkiewicza na Mistrzostwach Europy w Austrii.

Obecnie Uczniowski Klub Sportowy „Siódemka” Sochaczew, nie jest już nieznanym klubem a zawodnicy klubu osiągają sukcesy na Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Europy, Pucharze Świata oraz turniejach międzynarodowych krajowych i zagranicznych. Szkoła judo z „Siódemki” sięga aż do Madrytu, gdzie obecnie mieszkający wychowanek Janusza Piechny - Konrad Warzołek zdobył w 2005 roku tytuł Mistrza Madrytu oraz brązowy medal na Mistrzostwach Hiszpanii.

Obecnie w klubie trenuje około 100 zawodników pod opieką dwóch trenerów. Zajęcia odbywają się w sali judo w MOSiR w Sochaczewie oraz w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Fryderyka Chopina.