Historia

W grudniu 1997 roku, Janusz Piechna, by造 zawodnik klub闚 MKS MDK P這ck - KS Stoczniowiec P這ck oraz „Gwardii Warszawa” realizuje swoje marzenie i zak豉da Uczniowski Klub Sportowy Judo „Si鏚emka” Sochaczew przy Szkole Podstawowej nr 7. Pocz徠ki s trudne. Zaj璚ia odbywaj si na starej po篡czonej macie w drewnianym baraku przy stadionie Bzury Chodak闚. W treningach uczestniczy oko這 setka dzieci z Chodakowa, Sochaczewa i okolicznych miejscowo軼i.

Jesieni 1998 roku, z uwagi na z造 stan budynku treningi odbywaj si w Szkole Podstawowej nr 7 w sali gimnastycznej. Zawodnicy stawiaj pierwsze kroki na truniejach og鏊nopolskich towarzyskich i zdobywaj pierwsze medale w kategorii dzieci i m這dzik闚.

W 1999 roku w Pruszkowie UKS „Si鏚emka” zajmuje w klasyfikacji dru篡nowej I miejsce w presti穎wym turnieju judo i zdobywa puchar Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Pana Stefana Paszczyka, po鈔鏚 wszystkich klub闚 okr璕u warszawsko-mazowieckiego. Jest to prze這mowy moment. Od tej pory klub z Sochaczewa zaczyna coraz bardziej liczy si w wojew鏚ztwie, makroregionie a p騧niej w Polsce.

W 2000 roku tr鎩ka zawodnik闚 „Si鏚emki” uzyskuje kwalifikacje do Mistrzostw Polski i uczestniczy w fina豉ch Mistrzostw Polski w kategorii m這dzik闚.

W 2001 roku zawodnik klubu Jakub Kurkiewicz zdobywa srebrny medal na Mistrzostwach Polski w kategorii m這dzik闚 - a ma to miejsce we Wroc豉wiu.

W 2002 roku zwyci瘰two Zosi Micho w Og鏊noposkim Turnieju klasyfikacyjnym skutkuje pierwszym powo豉niem zawodniczki klubu do kadry narodowej.

W 2003 roku zawodnik UKS „Si鏚emka” Sochaczew - Jakub Kurkiewicz reprezentuje Polsk jako pierwszy judoka z Sochaczewa na Mistrzostwach Europy rozegranych w Azerbejd瘸nie, w Baku, zajmuj帷 VII miejsce. R闚nie w tym roku tr鎩ka zawodnik闚 klubu zdobywa medale na Mistrzostwach Polski - dwa br您owe, jeden srebrny oraz tytu wicemistrza oraz br您owy medal z Og鏊nopolskiej Olimpiady M這dzie篡.

W roku 2004 do medali oraz punktowanych miejsc z Mistrzostw Polski w kategorii m這dzik闚, junior闚 i juniorek m這dszych dochodzi pierwszy w historii klubu medal koloru br您owego z Pucharu Polski w kategorii seniorek, kt鏎ego zdobywczyni jest Agata Przyby這wska. Ta sama zawodniczka b璠帷 pierwszoroczn juniork uzyskuje kwalifikacje do Mistrzostw Polski seniorek, na kt鏎ych zajmuje VII miejsce walcz帷 z powodzeniem z zawodniczkami starszymi od niej o 7 lat. Dwie zawodniczki klubu uczestnicz w Pucharze 安iata, kt鏎y rozegrany zosta w Cetniewie, zajmuj帷 IX i XII miejsce.

W 2005 roku, do trzech medali z Mistrzostw Polski w kategorii wiekowej junior m這dszy, junior, juniorka dochodzi z這ty medal z Og鏊nopolskiej Olimpiady M這dzie篡 junior闚 m這dszych - Piotra Kurkiewicza oraz punktowane miejsca z Pucharu 安iata - Agaty Przyby這wskiej - V i VII (Iczyn - Czechy, Cetniewo - Polska), br您owy medal z Pucharu Polski seniorek oraz punktowane miejsca z Pucharu Polski senior闚 V i VII. Ponadto IX miejsce Piotra Kurkiewicza na Mistrzostwach Europy w Austrii.

Obecnie Uczniowski Klub Sportowy „Si鏚emka” Sochaczew, nie jest ju nieznanym klubem a zawodnicy klubu osi庵aj sukcesy na Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Europy, Pucharze 安iata oraz turniejach mi璠zynarodowych krajowych i zagranicznych. Szko豉 judo z „Si鏚emki” si璕a a do Madrytu, gdzie obecnie mieszkaj帷y wychowanek Janusza Piechny - Konrad Warzo貫k zdoby w 2005 roku tytu Mistrza Madrytu oraz br您owy medal na Mistrzostwach Hiszpanii.

Obecnie w klubie trenuje oko這 100 zawodnik闚 pod opiek dw鏂h trener闚. Zaj璚ia odbywaj si w sali judo w MOSiR w Sochaczewie oraz w sali gimnastycznej Szko造 Podstawowej nr 7 im. Fryderyka Chopina.